3 sposoby na depilację: depilatory mechaniczne, wosk czy laser?

Kategorie Uroda
sposoby na depilację

To wszystko jest wynikiem wzorca atrakcyjności, który definiowany jest między inny poprzez gładką, delikatną skórę na całym ciele.

Istnieje wiele form depilacji ciała. W dzisiejszej publikacji pragniemy pokrótce przedstawić te, które wybierane są zdecydowanie najczęściej. O zaletach i wadach każdego z rozwiązań – poniżej.

 1. Depilatory, golarki
 2. Usuwanie włosów poprzez „zcinanie” włosa przy samej skórze to jedna z najbardziej popularnych metod. Mimo jej niezbyt wysokiej trwałości (efekty utrzymują się kilka-kilkanaście dni) ma wielu zwolenników. Przede wszystkim wynika to z dostępności (zabieg można przeprowadzić w domu, przy niewielkim nakładzie finansowym).
 3. Depilacja woskowa
 4. Usuwanie włosów przy wykorzystaniu rozgrzanego wosku to zabieg, który z powodzeniem można realizować zarówno w domowym zaciszu, jak i w gabinetach kosmetycznych. Depilacji woskowej poddawane są niemal wszystkie miejsca na naszym ciele.
 5. Dobrze wykonany zabieg tego typu jest praktycznie bezbolesny. W drogeriach dostępne są kompletne zestawy do wykonania tego zabiegu w domu.
 6. Depilacja laserowa
 7. Zdecydowanie najtrwalszą metodą jest ta, która do usuwania włosów wykorzystuje wiązkę światła (laser). To metoda, która nie tylko usuwa włosy w fazie wzrostu, ale także niszczy komórki odpowiedzialne za ich późniejszy wzrost. Dzięki temu, efekty depilacji laserowej mogą utrzymywać się nawet przez kilka lat.

  Niestety, nie jest to rozwiązanie pozbawione wad. Depilacja laserowa działa tylko na ciemne włosy, dlatego też posiadaczki rudych, siwych czy blond nie mogą skorzystać z takowego zabiegu.

  To rozwiązanie jest stosunkowo drogie. Seria zabiegów (niezbędne jest około 4-6 wizyt) to koszt oscylujący w granicach 1500 złotych.

Do mniej popularnych form usuwania włosów zaliczamy depilatory IPL oraz depilację pastą cukrową.

Którą metodę depilacji ciała wybrać?

metodę depilacji

Depilacja to proces, który uskutecznia niemal każda kobieta i każdy mężczyzna. Co oczywiste, wybór form jest podyktowany wieloma czynnikami, m.in.: komfortem użytkowania, ceną czy skutecznością i trwałością.

Trudno wskazać rozwiązanie, o którym będziemy mogli powiedzieć, że jest najlepsze, tudzież najskuteczniejsze i najefektywniejsze. Wynika to z faktu, iż każda z wyżej wymienionych metod ma swoje wady i zalety. Natomiast, bez trudu możemy wskazać najlepsze metody depilacji konkretnych miejsc ciała.

Za najbardziej trwały zabieg uważa się depilację laserową, dlatego też – najkorzystniej stosować ją na miejsca, które wymagają regularnej depilacji – m.in.: nogi, ręcę (opcjonalnie). Depilację woskową poleca się realizować na partiach, które cechuje wysoka odporność. Natomiast korzystanie z golarek i depilatorów mechanicznych doskonale sprawdzi się przy męskiej depilacji twarzy.

Koszt depilacji, a trwałość

Depilacja to zabieg, którego trwałość zależna jest od zastosowanej metody. Najtańszym rozwiązaniem jest depilacja poprzez golenie, następnie depilacja woskowa i depilacja laserowa.

Co istotne, koszt depilacji niejako jest wyznacznikiem trwałości zabiegu. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *