Depilacja pleców – woskowa czy laserowa?

Kategorie Uroda

Nadmierna ilość włosów na plecach może wyglądać nieestetycznie. Szczególnie wtedy, gdy pojawia się u płci żeńskiej. A to, jak się okazuje nie jest wcale takim rzadkim zjawiskiem. Na nadmierne owłosienie na plecach narzeka całkiem spore grono Pań.

Jak depilować plecy?

Plecy to miejsce, które musi być poddawane depilacji przez drugą osobę. Dlatego też, bardzo często wykorzystuje się w tym celu gabinety kosmetyczne. Dzisiaj przedstawimy dwie usługi, które we wspomnianych gabinetach cieszą się zdecydowanie największą popularnością.

Depilacja laserowa

Depilacja wykorzystująca wiązkę światła lasera to jedno z najczęściej wybieranych rozwiązań, nie tylko w przypadku depilacji pleców. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż usuwanie włosów laserem to gwarancja komfortu na kilka lat. Takiej trwałości nie oferuje żadna inna usługa.

Największą wadą depilacji laserowej jest jej cena. Wszak, jeden zabieg to koszt około 200-300zł. W dodatku – aby zabieg usunął całkowicie wszystkie włosy niezbędne jest około 5-6 wizyt w gabinecie kosmetycznym. Jak nietrudno policzyć koszt całkowity oscyluje w granicach 1500zł. Nie każdy może pozwolić sobie na takie rozwiązanie.

Depilacja laserowa nie jest bolesna. Zabieg na nowoczesnym sprzęcie nie powoduje zbyt poważnych skutków ubocznych. Może wystąpić jedynie podrażnienie i zaczerwienienie, które jednak po 2-3 dniach całkowicie znika.

Depilacja woskowa

Znacznie bardziej dostępnym zabiegiem (pod względem finansowym) jest depilacja przy wykorzystaniu wosku lub pasty cukrowej. Tę formę usuwania można zrealizować także w domu (w asyście drugiej osoby), w drogeriach dostępne są bowiem specjalne zestawy do tego typu depilacji.

Depilacja woskowa polega na nałożeniu rozgrzanego wosku na skórę pleców specjalną szpatułkę. Wosk pozostawia się do wystygnięcia. W momencie kiedy będzie twardy należy jednym, szybkim ruchem zerwać go z pleców. Przy odpowiedniej technice ból będzie chwilowy, a skuteczność 100%. Włosy usuwane są wraz cebulkami.

Najlepsze depilatory – opinie

Philips Lumea Prestige (cena: ok. 2000 złotych)

Katarzyna (26 lat, Białystok)

Moja przygoda z depilacją laserową zaczęła się od wizyty w salonie kosmetycznym. Za serię zabiegów depilacji bikini zapłaciłam 1800 złotych… całkiem sporo, biorąc pod uwagę, że niemal za tą samą cenę kupiłam Philip Lumea Prestige – sprzęt do depilacji laserowe. Jestem bardzo zadowolona z depilacji laserowej, jedyną wadą tego sprzętu jest lekka nieporęczność. Nie mniej jednak, na pewno jest to dobra alternatywa dla drogich zabiegów.

Nasza ocena: 7/10

Depilator IPL Remington (cena: ok. 900 złotych)

Monika (22 lata, Bydgoszcz)

Przyznam szczerze, że IPL Remington lekko mnie zawiódł. Być może przez moją niewiedzę. Nie wiedziałam, że depilatory IPL nie wykazują takiej samej trwałości jak ma to w przypadku depilacji laserowej oferowanej przez gabinety medycyny estetycznej.


W każdym razie, cena tego sprzętu była bardzo zachęcająca. Dlatego też, zdecydowałam się na skorzystanie właśnie z niego. Suma summarum jestem zadowolona, ale biorąc pod uwagę inne dostępne depilatory – dzisiaj zdecydowałabym się na inny wybór.

Nasza ocena: 6/10

Rio Laser Hair Removal (cena: ok. 2000 złotych)

Angelika (32 lata, Kołobrzeg)

Jestem kosmetyczką od prawie 12 lat. Mam obycie z różnego rodzaju sprzętem kosmetycznym, także tym do depilacji. Osobiście korzystam z Rio Laser Hair Removal – czyli urządzenia do depilacji laserowej. Aktualnie według mojej wiedzy to jedno z najskuteczniejszych narzędzi.

Sama obcowałam z wieloma różnymi aparatami do depilacji. Rio Laser jest poręczny, dociera do najtrudniej dostępnych miejsc i przede wszystkim – gwarantuje skuteczność na najwyższym poziomie.

Nasza ocena: 9/10

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *