Przedwczesny wytrysk – leczenie, profilaktyka, przyczyny

Kategorie Zdrowie

Szacuje się, że niemal 30% mężczyzn boryka się z problemem przedwczesnego wytrysku. To przypadłość,która potrafi wprawić w niemałe kompleksy. Wszak, uniemożliwia podejmowanie aktywności seksualnej, a przynajmniej w bardzo dużym stopniu ogranicza satysfakcję.

Przedwczesny wytrysk – co stanowi przyczynę dolegliwości?

Zaburzenia sprawności seksualnej uwarunkowane mogą być przez szereg różnych czynników. Nie mniej jednak, zazwyczaj są ściśle związane z andropauzą, czyli zjawiskiem, które zwiastuje przejście organizmu w okres starości.

Andropauza jest swojego rodzaju odpowiednikiem kobiecej menopauzy. Oczywiście, różni się w objawach. W dodatku, andropauza zachodzi nieco wolniej – jej objawy nie pojawiają się „z dnia na dzień”.

Nie mniej jednak, wejście w okres andropauzy nie stanowi gwarancji problemów ze sprawnością seksualną. Z tymi boryka się „tylko” 45% mężczyzn. Pozostali cieszą się pełnym zdrowiem. Z czego to wynika?

Przede wszystkim ze stylu prowadzonego życia. Mężczyźni aktywni, zdrowo się odżywiający mają zdecydowanie rzadziej jakiekolwiek problemy natury seksualnej. Ci,którzy żyją niezdrowo mogą się spodziewać nie tylko przedwczesnej ejakulacji, ale także:

  • braku ochoty na seks
  • problemy z erekcją
  • zaburzenia w budowie gruczołu krokowego (przerost prostaty)

Żyj zdrowo i ciesz się pełną sprawnością seksualną?

Oczywiście przyczyn przedwczesnego wytrysku i podobnych objawów może być znacznie więcej. W każdym razie – warto zadbać o zdrowy styl życia, to z całą pewnością ograniczy ryzyko wystąpienia jakichkolwiek zaburzeń seksualnych.

Czy przedwczesny wytrysk można wyleczyć?

Oczywistym jest to, że łatwiej zapobiegać niż leczyć. Nie mniej jednak – czasami na profilaktykę jest za późno. Wówczas można podjąć trudy leczenia, a te są niemałe. Wyróżniamy leczenie:

  • farmakologiczne
  • psychoterapeutyczne
  • chirurgiczne

Dobór formy leczenia uwarunkowany jest oczywiście od każdego, pojedynczego przypadku. Wszak, inaczej będzie przebiegało leczenie u osób u których przedwczesny wytrysk ma charakter wrodzony,a inaczej wśród osób z nabytą dolegliwością.

Jak ćwiczyć przedwczesny wytrysk?

Przedwczesny wytrysk w rozumieniu medycznym to ejakulacja, która ma miejsce do minuty po wprowadzeniu do pochwy lub jeszcze przed kontaktem fizycznym. Wyróżnia się dwa rodzaje przedwczesnego wytrysku: nabyty oraz pierwotny.

Choć obydwa przypadki są niezwykle niepożądane przez mężczyzn, to ten pierwszy jest znacznie łatwiejszy w leczeniu. Ejakulacja przedwczesna mająca charakter pierwotny jest bowiem problemem, którego odsetek wyleczeń jest znacznie niższy. Wynika to przede wszystkim z faktu, iż zazwyczaj uwarunkowana jest przez wady fizyczne organizmu, kiedy to przedwczesna ejakulacja nabyta zazwyczaj jest efektem problemów natury psychicznej i psychospołecznej.

Jeśli nie ogranicza się organizm, a przedwczesny wytrysk nie jest z Tobą „od zawsze”, to możesz skutecznie go ćwiczyć. W jaki sposób? Poniżej przedstawiamy porady (nie ćwiczenia!), które mogą pomóc Ci być skutecznym kochankiem mimo takich problemów.

Masturbacja przed stosunkiem

To dosyć kontrowersyjny pomysł, ale całkiem skuteczny. Jeśli masz okazję, by zadowolić się jeszcze przed stosunkiem – zrób to, a zobaczysz, że przedwczesna ejakulacja nie wystąpi. Podniecenie przyjdzie znacznie później,dzięki czemu Twoja partnerka i Ty będziecie mogli cieszyć się dłuższym współżyciem.

Zrelaksuj się

Największym problemem osób, którzy mają problemy tej natury jest ciągłe myślenie o swojej przypadłości. To wszystko nasila się wraz ze zbliżeniem. Pojawia się strach, lęk przed niepodołaniem i odrzuceniem, co potęguje problem. Wyjście z tego błędnego koła to relaks – spokój umysłu jest absolutnie konieczny.

Odstaw alkohol i inne używki

Wbrew temu co powszechnie się uważa,że dzięki alkoholowi można „dłużej” zalecamy odstawienie wszelkich używek. Wszak, mają one negatywny wpływ na ogólną kondycję organizmu. A jak wiadomo: „W zdrowym ciele,zdrowy duch”. Do tego dążysz prawda?

Uprawiaj seks częściej

Jeśli tylko Twoja partnerka jest na tyle wyrozumiała, to wylecz problem właśnie w taki sposób.Udowodniono, że z każdym kolejnym stosunkiem podniecenie jest mniejsze. Pamiętaj by nie doprowadzać do silnych podnieceń,dlatego eksperymentowanie do czasu wyleczenia nie jest wskazane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *